414409-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skötsel av trädgårdar och parker – Skötsel av grönytor vid dagvattendammar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkötsel av grönytor vid dagvattendammar
BeskrivningBeställaren har för avsikt att teckna 3 separata kontrakt med en leverantör per avtalsområde för entreprenad omfattande skötsel av grönytor och vegetation vid dagvattendammar. Kontrakten som avses tecknas är: Avtalsområde 1: Perstorp, Örkelljunga, Båstad, Bjuv och Åstorp Avtalsområde 2: Svalöv och Landskrona Avtalsområde 3: Helsingborg
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
Ytterligare klassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSkötsel av grönytor vid dagvattendammar