414446-2016 - ResultatSverige-Malmö: Företagshälsovård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FHV-tjänster SoF Norr, Öster, Söder, Väster, Innerstaden, GrF, FskF och SrF.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 25: Hälso- och sjukvård och socialtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Malmö.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Samordnad upphandling avseende företagshälsovårdstjänster åt stadsområde Norr, Öster, Söder, Väster, Innerstaden, grundskoleförvaltningen, förskoleförvaltningen och sociala resursförvaltningen.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85147000 Företagshälsovård
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.