414457-2016 - ResultatSverige-Lerum: Reparation och underhåll av reningsverk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Serviceavtal vattenrening.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lerum.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Serviceavtal för service och underhåll av vattenreningsanläggningar på 3 platser i Lerums kommun att utföras enligt kontraktsvillkor, tekniska arbetsuppgifter och egenkontrollprogam.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45259200 Reparation och underhåll av reningsverk, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.