41446-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhetstjänster – Trygghetsskapande teknik - ordinärt boende
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrygghetsskapande teknik - ordinärt boende
BeskrivningUpphandling av trygghetsskapande teknik för Västerås stads ordinära boenden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89495:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
Optioner
Beskrivning av alternativenLeverantörens övriga sortiment samt funktionalitet för väta.