Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Revision av Gävle kommuns bolag 2017-2020.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 9: Redovisnings-, revisions- och bokföringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävle.
Nuts-kodSE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Revisorskollegiet i Gävle kommun upphandlar leverantör för lagstadgad revision för Gävle kommuns aktiebolag, fonder och stiftelser för tiden 2017-2020.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79210000 Redovisning och revision
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.