Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende naturvårds- och hyggesbränningar
Referensnummer: 1408/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens fastighetsverk (SFV) genomför denna upphandling avseende naturvårds- och hyggesbränning i Norrbottens, Västerbottens och Jämtlands län och bjuder härmed in till anbudsgivning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 77231000 Skogsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen