414680-2023 - PlaneringSverige-Gävle: Telefonväxeltjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefoni/växeltjänst - kontaktcenter - Gävle Kommun
Referensnummer: 13908
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64214200 Telefonväxeltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävle kommun upphandlar Telefoni/växeltjänst, samt kontaktcenter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen