414705-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Dykutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gmf av tekniska- och ILS åtgärder OMD10.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen syftar till att återinföra dyksystem OMD-10 genom att genomföra ett flertal tekniska- och ILS-åtgärder. I huvudsak består uppdraget i att genomföra tekniska åtgärder, komplettering av brister, komponentbyte, signaturmätning, uppdatering av dokumentation samt utbildning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
37412242 Dykutrustning
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 4 800 000 SEK
exkl. moms