2. Förfarande
Förfarande
Titel: Request for Information (RFI) - Tester och digitalt system/portal för testning och bedömning
Beskrivning: Kriminalvården har ett möjligt behov av tester samt ett digitalt systemstöd för testning och bedömning inom urvalsprocesser. Denna RFI (Request For Information) avser frågeställningar som Kriminalvården önskar mer information om i syfte att höja myndighetens kunskaper kring, samt omvärldsanalys av, systemlösningar för urvalstester.
Intern identifierare: 2026-10514
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem