415009-2025 - Resultat
Sverige – Dyktjänster – Dyktjänster, ramavtal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDyktjänster, ramavtal
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal av dykarbeten och dykinspektioner på och vid marina konstruktioner. Upphandlingen sker som en samordnad upphandling mellan Göteborgs Hamn AB, Göteborg Energi AB, Renova AB, Renova Miljö AB och Älvstranden Utveckling AB men det är Göteborgs Hamn som administrerar den.
Intern identifierare9201-24044
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98363000 Dyktjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45241100 Anläggningsarbeten för kajer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000