415039-2023 - ÄndringSverige-Uppsala: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalrenovering och anpassning av Ärentuna skola
Referensnummer: SFB-2022-00517
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolan ska renoveras invändigt och skolgården ska rustas upp. Arbetet ska utföras samtidigt som skolverksamheten pågår. Projektet kommer att bedrivas i samverkan.