415045-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Statsförvaltning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
The Swedish EPA Calls for Tenders Regarding Administrative Support for the Project Support to Bosnia and Herzegovina in Improving Air Quality
Referensnummer: NV-05893-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75100000 Statsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
The purpose with the procurement is to procure a company or consultant, the tenderer, that will provide IMPAQ implementation with support services in Bosnia and Herzegovina (BiH):
— employment of consultants;
— make procurement of measurement equipment/equipment;
— funds management;
— provide ad-hoc services.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66150000 Administrativa tjänster avseende finansmarknaden, 79211000 Redovisning, 79420000 Managementtjänster, 79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79999200 Fakturering, 98910000 Särskilda tjänster för internationella organisationer och organ
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen