2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Reparationer och underhåll av broar, konstbyggnader och kanalglaciser i Malmö
Beskrivning: Upphandlingen avser Fastighets- och gatukontorets behov avseende ramavtal av reparationer och underhåll av broar, konstbyggnader och kanalglaciser i Malmö. För mer information sen upphandlingsdokument.
Intern identifierare: TN-2024-1253
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45453100 Renoveringsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45212320 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för konstnärlig verksamhet, 45221119 Byggnadsarbeten: brorenovering, 45241100 Anläggningsarbeten för kajer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000