415200-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Befästningstekniska konsulter - Projektering/utredning
Referensnummer: 3780/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket inbjuder konsulter med befintligt kunnande enligt rubrik att lämna ansökan för att för att få avge anbud i ramavtalsupphandling. Avtalet är främst avsett för Fortifikationsverkets projektavdelning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen