415203-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekttjänster – Ramavtal arkitekttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal arkitekttjänster
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för arkitektutredningar avseende specifika storskaliga mötesanläggningar. Upphandlingen avser deltagande i beställarens projektorganisation som arkitekt och expert inom arkitektur. Utrednings- och utformningsarbetet genomförs under ledning av beställarens projekt- och projekteringsledare. Arkitekten ska vara beställarens förtroendeman och oavhängige rådgivare inom arkitektur.
Intern identifierare25/104
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000