415334-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: IP-telefoni
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödsystemtjänster för Skype.
Referensnummer: FS 2.1.2-1225-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64215000 IP-telefoni
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar stödsystemstjänster för kontaktcenter och telefonistapplikation samt hänvisningstjänster som option. Observera att röstbrevlådefunktioner avses tillhandahållas via Microsoft Exchange UM, således är enbart integrationstjänsten mot Exchange UM föremål för upphandlingens omfattning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64215000 IP-telefoni, 32524000 Telekommunikationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen