415467-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Städning och renhållning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Periodisk golvvård
Referensnummer: FS 2.1.2-922-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet inbjuder Ert företag att lämna anbud i upphandling av ramavtal gällande periodisk golvvård på Umeå universitet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen