415599-2024 - Resultat
Sverige – Tolktjänster – Tolktjänster 2024 för Bjuv, Klippan, Perstorp och Åstorps kommuner
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTolktjänster 2024 för Bjuv, Klippan, Perstorp och Åstorps kommuner
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att täcka verksamheternas behov av tolkförmedling till och från det svenska språket gällande kontakttolkning och distanstolkning inklusive akuttolkning. Uppdraget avser en förmedlingstjänst där leverantören både ska förmedla tjänster samt administrera och samordna uppdragen på bästa sätt för att säkerställa god leverans.
Intern identifierare23/435
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelKrav