Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA-material
Referensnummer: KS 2018/597
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44162100 Rörledningsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal med en leverantör för inköp av VA-material.
Ängelholms kommun upphandlar ramavtal med en leverantör av VA‐material för löpande reparations‐ och underhållsarbeten samt material för anläggnings-och installationsarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44163000 Rörledningar och armatur, 44163100 Rörledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen