See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rättsdatabastjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar webbaserade juridiska informationstjänster/rättsdatabastjänster i olika nivåer för att ge de anställda lättillgänglig och sammanhållen relevant juridisk information på rätt nivå enligt de olika behov som finns i organisationen. Målsättningen med upphandlingen är att teckna avtal med en eller flera leverantörer per delområde för att tillgodose myndighetens behov av rättsdatabastjänster.
Intern identifierare: Ä 2025-2331
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72320000 Databastjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48610000 Databassystem, 48810000 Informationssystem, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 72300000 Datatjänster, 79100000 Juridiska tjänster, 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Annonserad upphandling
Intern identifierare: 1889898-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Svar på krav
Beskrivning: Föredraget alternativ
Intern identifierare: 1889899-1