See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulttjänster VA
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal med successiva avrop efter behov när det gäller tekniska konsulttjänster inom nedanstående konsultområden: 05.2 Hydrogeologi, M 05.3 VA-utredning, N 05.4 VA-projektering, O 05.5 VA-processteknik-maskinteknik, P 05.6 VA-modellering-ledningsnät, Q 05.7 Praktisk saneringsutredning, R 05.8 El-automation, S
Intern identifierare: KS-2024-00310
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation, 71356400 Tekniska planeringstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: M Hydrogeologi
Beskrivning: Hydrogeologi
Intern identifierare: M Hydrogeologi
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: N VA-utredning
Beskrivning: VA-utredning
Intern identifierare: N VA-utredning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: O VA-projektering
Beskrivning: VA-projektering
Intern identifierare: O VA-projektering
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: P VA-processteknik-maskinteknik
Beskrivning: VA-processteknik-maskinteknik
Intern identifierare: P VA-processteknik-maskinteknik
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Q VA-modellering-ledningsnät
Beskrivning: VA-modellering-ledningsnät
Intern identifierare: Q VA-modellering-ledningsnät
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: R Praktisk saneringsutredning
Beskrivning: Praktisk saneringsutredning
Intern identifierare: R Praktisk saneringsutredning
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: S El-automation
Beskrivning: El-automation
Intern identifierare: S El-automation