41569-2023 - ResultatSverige-Malmö: Byggnation av särskola
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lindängeskolan anpassad grundskola
Referensnummer: PNR: 7671
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214230 Byggnation av särskola
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser en större tillbyggnad till Lindängeskolan för en särskoleverksamhet för 70 elever. Det är en tillbyggnad i två våningar med fläktrum på tredje våningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen