415710-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Markskötsel – Marksötselentreprenad Norra och Södra Botkyrka
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarksötselentreprenad Norra och Södra Botkyrka
BeskrivningDenna upphandling omfattar markskötsel vinter och sommar på tomtmark samt visst administrativt arbete. Upphandlingen är uppdelad i följande delområden: 1. Anbudsområde 1: Hallunda, Norsborg och Slagsta 2. Anbudsområde 2: Fittja 3. Anbudsområde 3: Tumba Vårsta 4. Anbudsområde 4: Tullinge Anbud kan lämnas på samtliga delområden. Separata kontrakt tecknas för varje delområde.
Intern identifierareTFN/2024:00226
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77312000 Ogräsröjning, 77312100 Ogräsbekämpning, 90620000 Snöröjning, 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1
BeskrivningHallunda, Norsborg och Slagsta
Intern identifierareDelområde 1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2
BeskrivningFittja
Intern identifierareDelområde 2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 3
BeskrivningTumba Vårsta
Intern identifierareDelområde 3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde 4
BeskrivningTullinge
Intern identifierareDelområde 4