Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöskottning av tak, trappor och entreér mm
Referensnummer: KS- 2019-528
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15981320 Snö
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för snöskottning av yttertak samt handskottning av trappor, fastighetsentrèer mm. inom Östhammars kommuns fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15981320 Snö, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen