415779-2019 - ResultatSverige-Falun: Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandtekniska tjänster
Referensnummer: LD18/03468
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85145000 Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier
II.1.4.
Kort beskrivning
Tandtekniska tjänster/tillverkning av specialanpassade produkter från tandtekniskt laboratorium till Region Dalarna, Region Uppsala, Region Västmanland och Region Gävleborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Fullservicelaboratorier
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71900000 Laboratorietjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fullservicelaboratorier
Del nr: Specialservicelaboratorier
Specialservicelaboratorier
Del nr: Närservicelaboratorier
Närservicelaboratorier