415782-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningar av biologiska effekter av organiska tennföreningar
Referensnummer: NV-07891-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvårdsverket upphandlar kontrakt med en leverantör för undersökningar av biologiska effekter av organiska tennföreningar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen