415783-2024 - Resultat
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Mattransporter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMattransporter
BeskrivningSorsele kommun inbjuder er härmed att lämna anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar mattransporter till barnomsorg och äldrevård, och transport av tvätt från kund till centraltvätten i Sorsele. Upphandlingen administreras av Arvidsjaur kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99275:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser, 60100000 Vägtransporter