415806-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Ekonomisk konsekvensanalys
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samhällsekonomiska analyser
Referensnummer: 23-01323
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79311410 Ekonomisk konsekvensanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fem anbudsområden avseende genomförande av kvalificerade samhällsekonomiska analyser:
Godstransportanalyser med ex. Samgods/Sjökalk
Analyser med exempelvis Excelbaserade modeller
Samlad effektbedömning
Statistisk analys inklusive insamling och bearbetning
Utveckling och forskning gällande metoder, modeller och verktyg
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79311300 Undersökningsanalys, 79311400 Ekonomiska undersökningar, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen