Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ismaskin för bandy och hockeyarena
Referensnummer: 032-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ismaskin för banyarena i Nässjö, med option för ytterlighare 1st.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92610000 Drift av idrottsanläggningar, 37411000 Vintersportutrustning, 45212290 Reparation och underhåll av idrottsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen