415840-2020 - ResultatSverige-Stockholm: IT-tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serverdrift Dramaten
Referensnummer: 20/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Dramaten upphandlar serverdrift
Upphandlingsförfarande
Upphandlingen sker enligt ett Öppet förfarande enligt LOU.
Anbud kommer att antas utan föregående förhandling.
Det är därför av yttersta vikt att samtliga efterfrågade uppgifter enligt detta förfrågningsunderlag finns med i inlämnat anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48820000 Servrar, 72300000 Datatjänster, 72514000 Drift av dataanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen