415880-2021 - ResultatSverige-Växjö: Hjullastare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare till Häringetorp
Referensnummer: 2021-00036
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av en hjullastare till Häringetorp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen