415925-2026 - Resultat
Sverige – Installation av värme, ventilation och luftkonditionering – Konkurrensutsättning av DIS - Byte 2 undercentraler Vällingby
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonkurrensutsättning av DIS - Byte 2 undercentraler Vällingby
BeskrivningDen här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet: DIS - Undercentraler och värmepumpsanläggningar 8760, Kvalificerad DIS Undercentraler
Intern identifierareSB 2026/558
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Ytterligare klassificering (cpv): 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonkurrensutsättning av DIS - Byte 2 undercentraler Vällingby