415943-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Svetsning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rör & Svetsarbeten
Referensnummer: 22-0082
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262680 Svetsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling med mål att att skapa ramavtal som omfattar nybyggnation, ombyggnation och reparation av rör- och stålkonstruktioner samt reparation av pannor och tryckkärl inom Beställarnas produktionsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45223210 Byggnadsverk av stål, 45251140 Anläggningsarbeten för värmekraftverk, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar, 45262400 Uppförande av stålkonstruktioner, 45262420 Uppförande av stålstrukturer, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen