415943-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Kv. Talangen 1 och 2, ESKILSTUNA Internationella Engelska Skolan Om och tillbyggnad
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKv. Talangen 1 och 2, ESKILSTUNA Internationella Engelska Skolan Om och tillbyggnad
BeskrivningNedan följer en kort beskrivning av omfattningen. Entreprenaden omfattar en befintlig grundskola som skall byggas om och till för att passa verksamhetens behov. Entreprenaden kommer utföras med pågående verksamhet Beskrivning av i dagsläget planerade och namngivna huvuddelar: Ombyggnad av skollokaler: Ombyggnadsarea ca 12.400 m2 Befintlig grundskola skall byggas om för att passa verksamhetens behov. Delar av Kv Talangen 2 skall anpassas samt kopplas till Kv Talangen 1.
Föregående meddelande333895-2020
Intern identifierare20/22
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000