415968-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Telekommunikationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
WOS 2020 (WAN/Internet, Operstörstjänster och Stödsystem)
Referensnummer: 005505-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringskassan har genomfört upphandling i syfte att teckna kontrakt med en leverantör för tillhandahållande av tjänster inom WAN/Internet, Operatörstjänster och Stödsystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32412000 Kommunikationsnät, 32412110 Internetnätverk, 64200000 Telekommunikationstjänster, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64212000 Mobiltelefontjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försäkringskassan genomför upphandling i syfte att teckna kontrakt med en leverantör för tillhandahållande av tjänster inom WAN/Internet, Operatörstjänster och Stödsystem.