Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ENTREPRENAD EL-TELE-DATA INSTALLATIONER OMRÅDE SKARABORG
Referensnummer: SFSS 2023-02675
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232300 Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter genomför upphandling av ramavtal entreprenad 2024 gällande EL-TELE-DATA entreprenader för det geografiska området Skaraborg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45314310 Kabelläggning, 45314320 Installation av datakablar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen