Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem för bygglov
Referensnummer: 18/97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ärendehanteringssystem för Jönköpings kommuns bygglovsavdelning.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder ansökande (Leverantör) att ansöka om att delta i upphandling avseende ärendehanteringssystem för bygglov.
Syfte
Syftet med ett nytt ärendehanteringssystem är att förbättra och effektivisera hanteringen av bygglovsärenden för både externa och interna intressenter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen