Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: 233-956-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvårdstjänster för många av myndighetens lokaler och kontor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lokalvårdstjänster för många av myndighetens lokaler.