41609-2019 - Frivillig förhandsinsynSverige-Vaxholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Support, underhåll och vidareutveckling av befintligt HR system
Referensnummer: KS 2019/19.020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaxholms stads avtal för support, underhållning och utveckling av systemlösning för HR-system e-companion med tilläggsfunktioner och försystem BeSched, behöver förnyas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen