Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjukpapper, hygienprodukter, rengöringsmedel mm
Referensnummer: UH-2019-190
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköping, Finspång och Valdemarsviks kommuner samt Norrevo Fastigheter AB, Norrköping Airport AB och Norrköping Visualisering AB inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av mjukpapper, hygienprodukter, rengöringsmedel mm. Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalet.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24000000 Kemiska produkter, 33700000 Hygienartiklar, 33711520 Duschtvål, 33711900 Tvål, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen