416107-2019 - ResultatSverige-Västerås: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård
Referensnummer: 2019/0755
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Mälardalens högskola går ut i en upphandling avseende lokalvård till verksamheten i Västerås och Eskilstuna. Mälardalens högskola avser att avtala en leverantör för hela uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser lokalvård enligt specifikationen i upphandlingsdokumentet.