416108-2021 - ÄndringSverige-Borås: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutrustning
Referensnummer: 2020-00060IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar varuområdet lös köks- och restaurangutrustning för UMs kök inom förskola, grundskola, gymnasium och vuxenutbildning samt restaurangutbildning, vård- och omsorgsenheter, cafeterior och personalserveringar.