See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Huvudgrossist av livsmedel
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i Norrköpings kommuns upphandling ”Huvudgrossist av livsmedel” avseende Norrköpings kommuns behov av livsmedel under angivna ramavtalsperioden. Upphandlingen omfattar ett uppdrag av att vara huvudgrossist och att under ramavtalstiden leverera avtalade livsmedel enligt vad som framgår närmare om detta i upphandlingsdokumentet Ramavtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111488:Lot:1