416292-2026 - Resultat
Sverige – Motorfordon – Personbilar och lätta transportfordon
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPersonbilar och lätta transportfordon
BeskrivningRamavtal med flera leverantörer där Malmö Leasing kan göra löpande FKUer för att köpa in fordon som sedan leasas ut till Malmö stads bolag och förvaltningar.
Intern identifierareMLAB-2026-0008
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningRamavtal med flera leverantörer där Malmö Leasing kan göra löpande FKUer för att köpa in fordon som sedan leasas ut till Malmö stads samtliga bolag och förvaltningar.
Intern identifierarePersonbilar och lätta transportfordon