Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Funktion för trygghetskamera.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrbottens län.
Nuts-kodSE332 Norrbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Produkter och tjänster för att på distans göra tillsyn i brukares boende via mörkerseende kamera med option på tillsynstjänst via trygghetscentral eller motsvarande.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30237240 Webbkamera
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.