416302-2016 - ResultatSverige-Malmö: Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kross.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Skåne län.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser inköp av en kross för avfall så som trä, madrasser, rullar etc. inkl. service avtal om 2 år. Option om 2 kompletta valspaket, ett original och ett för att krossa asfalt kommer att begäras. Antagen leverantör förbinder sig även att under en tvåårsperiod utföra reparationer på maskinen.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer, 34310000 Maskiner och maskindelar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.