2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nytt Råvattenintag från Vänern genom Sjöledning
Beskrivning: Nytt Råvattenintag från Vänern genom Sjöledning, råvattenpumpsation och tillhörande anläggningar. Totalentreprenad ABT06 med Partnering som arbetsform.
Intern identifierare: 25TE137
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232150 Arbeten för vattenledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000