416372-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Täby: Audiovisuell utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hägerneholmsskolan - AV-teknik
Referensnummer: BGN 2018/99-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32321200 Audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet är Hägerneholmsskolan vilket är en kommunal förskola samt grundskola årskurs F-6 som är under uppförande och beräknas stå klara under våren 2019.
Denna upphandling avser projektering inom beskrivna funktionsramar, hårdvara, mjukvara, leverans, montage, installation, anpassning till övriga system samt driftsättning av fullt färdig AV-anläggning i enlighet med under AFB.22 angivna handlingar.
Därutöver omfattar denna entreprenad efterföljande service och support.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321300 Audiovisuellt material, 32342410 Ljudutrustning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning, 51313000 Installation av ljudutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen