2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pulsed field ablation
Beskrivning: Upphandlingen omfattar så kallad Pulsed field ablation, vilket är ablationsbehandling med kontinuerligt kyld ("irrigated") ablationskateter med RF- och PFA i samma kateter, samt ska generator ingå. Region Östergötland ska ingå i ett ramavtal med en leverantör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141200 Katetrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121023:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33161000 Utrustning för elektrokirurgi