Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdgarantiavtal - Urologi 2020
Referensnummer: DNRGS200135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ramavtal för avrop av patienter när Region Hallands egen kapacitet inte är tillräcklig för att kunna erbjuda tid inom Region Hallands tidsgränser för vårdgaranti avseende urologi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85111200 Läkarvård på sjukhus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen